Vai pirkt Lexus sludinājumu portālā ir droši?

14-янв, 17;25 alexpuskins 1388

Lexus zīmols apvieno ekskluzivitāti un uzticamību, kas auto tirgū uzskatāms par unikālu īpašību salikumu. Ierasti automašīnas izceļas vai nu ar vienu, vai otru. Lai arī jauna Lexus iegāde tieši no oficiālā dīlera nenoliedzami saistās ar augstāku drošības garantu, ir vērts arī apsvērt iespēju pirkt Lexus sludinājumu portālā. Tādā gadījumā Lexus pārdošanas cena ir daudz izdevīgāka, tomēr jārēķinās, ka automašīna jau būs lietota. Tas nozīmē ne vien pa skrambiņai uz mirdzošā Lexus pārsega, bet arī iespējamus detaļu bojājumus un nepieciešamību auto atrādīt servisa mehāniķim.

Saistībā ar lietota Lexus iegādi galvenie riski saistās ar pircēja pasivitāti uzticamas informācijas iegūšanā. Paļaujoties tikai uz pārdevēja teikto, bet neiegūstot profesionālu vērtējumu, pircējs rezultātā riskē ieguldīt daudz vairāk naudas kā iegādājoties jaunu Lexus no salona. Tāpat vēl viens klupšanas akmens ir paļaušanās nerakstītajam mītam, ka no ārzemēm ievestās lietotās automašīnas ir labākas. Abos gadījumos sanāk kā parunā “gribēju kā labāk, bet sanāca kā vienmēr”.

Kā mūs pārliecinājuši dalder.lv veidotāji, droši pirkt Lexus sludinājumu portālā ir iespējams. Tomēr ar nosacījumu, ka pircējs ievēro nepieciešamos drošības pasākumus. Tāpēc lietota Lexus droša iegāde atkarīga galvenokārt no pircēja informētības. Kam ieteicams pievērst uzmanību, pērkot savu jauno Lexus, pastāstīsim turpinājumā!

Lexus no ārzemēm = kaķis maisā?

Ja lietoti Lexus nonākuši Latvijas tirgū, jājautā, kāpēc gan tie nav tikuši pārdoti turpat ārzemēs? Diemžēl mēdz izrādīties, ka no ārzemēm ievestās lietotās automašīnas iepriekš cietušas nopietnās avārijās, plūdu laikā atradušās zem ūdens vai citādi nopietni bojātas. Dažkārt pat atklājas, ka kopā samontētas vairākas avarējušas automašīnas.

Jau slavenais sauklis “labi lietoti auto no Vācijas” pats par sevi vieš aizdomas. Lai izdevīgi pārdotu Lexus, pārdevējs būs gatavs sastāstīt visskaistākās pasakas, piemēram, liekot pircējam noticēt, ka ar auto braucis sirmgalvis vien reizi nedēļā uz tuvējo iepirkšanās centru. Tikām patiesībā to izmantojis arī seniora mazdēls, kas ik dienas ar to nesaudzīgi nesies pa Vācijas automaģistrālēm.

Drošāk pirkt Lexus, kas atvests no ārzemēm, gan ir tepat Latvijā, izmantojot sludinājumu portālu, tā vietā lai pirktu automašīnu internetā tieši no kāda Vācijas pārdevēja. Bieži vien populārākais apkrāpšanas mehānisms ir nosacījums veikt priekšapmaksu. Kad noteiktajā laikā auto nav ticis piegādāts, ar pārdevēju sazināties vairs nav iespējams, bet kurjera mājaslapa izrādās izdzēsta. Uz vietas apskatīt ievesto Lexus no ārzemēm būs daudz drošāk, jo pirms pirkt Lexus to varēs aizvest pie vietējā servisa mehāniķa uz pārbaudi.

Pirmā auto iegādes lamatas

Tiem, kas pērk Lexus kā pašu pirmo automašīnu, tieši lietoto auto tirgus sludinājumu portālā būs pati labākā izvēle. Jāņem vērā, ka autovadīšanas prasmes vislabāk tiek nostiprinātas ikdienas braukšanas procesā un pēc autoskolas sākas reālā ikdienas auto vadīšana.

Pirmajos divos gados pēc tiesību iegūšanas jaunie autovadītāji pamanās iekļūt vairāk satiksmes negadījumos kā pieredzējuši vadītāji, tāpēc arī apdrošināšanas izmaksas ierasti jauniem vadītājiem ir augstākas. Jārēķinās, ka saskādēt ekskluzīvu jaunu Lexus no salona būtu īpaši sāpīgi, tāpēc pašam sākumam labāk izvēlēties modeli, kuru saskādēt pēcāk nebūtu tik lielu sirdsapziņas pārmetumu.

Tāpat, pērkot pirmo automašīnu, autovadītāji bieži vien neaprēķina kopējās ar automašīnas uzturēšanu saistītās izmaksas. Nepieciešams apzināties, ka ar Lexus cenu viss neaprobežojas. Kopējās izmaksas veido arī izdevumi par degvielu vai auto uzlādi, apkopēm, remontu un apdrošināšanas maksājumiem par obligāto OCTA un izvēles KASKO apdrošināšanu. Tāpat jāmaksā ikgadējais auto ekspluatācijas nodoklis. Un ja auto iegādāts, izmantojot kredītu, pienācīgi jāizvērtē savas iespējas segt ikmēneša maksājumus, paredzot varbūtību, ka papildus tam var nākties saskarties ar negaidītu servisa apmeklējuma nepieciešamību.

Taupītāja nedienas

Galvenais no iemesliem, kāpēc pirkt Lexus lietotu auto tirgū, arvien tomēr ir daudz izdevīgākā cena. Kā liecina statistikas dati par 2019. gadu, lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju auto iegādei šajā laikā plānojuši atvēlēt līdz 10 000 EUR. Tomēr, lai nesanāktu kā dziesmā - ko taupa taupitājs, to nozog laupītājs - ne vienmēr, pērkot Lexus, būs prātīgi savilkt ekonomisko jostu ciešāk.

Vissvarīgāk ir netaupīt uz servisa apmeklējuma rēķina pirms auto iegādes. Ieteicams veikt auto diagnostiku salonā pie profesionāla mehāniķa. Šīs pārbaudes laikā auto tiek savienots ar datorprogrammu, kas kodu veidā atspoguļo konkrētus auto bojājumus, ļaujot paredzēt, cik drīz būs nepieciešams servisa apmeklējums un cik ilgi auto vēl kalpos. Lai arī diagnostika prasa papildus ieguldījumus, rezultātā iespējams izvairīties no daudz ievērojamākiem finansiāliem zaudējumiem, ja tikai pēc iegādes atklājas, ka auto ir nopietnas tehniskās problēmas.

Izlaižot šo pārbaudi, sākotnējai auto pārdošanas cenai nāksies pieskaitīt servisa apmeklējumu izdevumus, kas bieži vien var sasniegt pat vairākus tūkstošus. Pavisam nepatīkami, ja tikko iegādāto Lexus nākas vest pie mehāniķa katru mēnesi. Tādā gadījumā prieks par jauno mašīnu drīz vien pārvēršas nepatīkamā murgā, kurā nauda izkūst gluži kā berot to caurā maisā.

No kā pirkt lietotu Lexus?

Starp sludinājumu portāliem tieši dalder.lv nodrošina vislabāko platformu, lai pārliecinātos par pārdevēja identitāti, jo katrs publicētais sludinājums savienots arī ar tā ievietotāja mājaslapu. Šāda mini mājaslapa jeb pārdevēja vizītkarte automātiski tiek izveidota katram reģistrētajam lietotājam. Ne vien tajā vienkopus sašķiroti visi pārdevēja ievietotie sludinājumi, pievienota kontaktu un informatīvā sadaļa, bet tajā iespējams lasīt arī citu reģistrēto lietotāju atsauksmes. Šī pieeja veicina gan darījumu caurspīdīgumu, gan potenciāliem pircējiem ļauj daudz pārliecinošāk novērtēt pārdevēja uzticamību.

Pirms pirkt Lexus no kāda no dalder.lv pārdevējiem, jāpārliecinās, vai auto reģistrēts Latvijā. Gadījumā, ja tas reģistrēts ārpus valsts, to iegādāties var tikai pie reģistrētiem auto tirgotājiem. Par to, kur auto reģistrēts, iespējams pārliecināties CSDD mājaslapā. Ja auto pārdevējs ir privātpersona, jāpārliecinās, ka viņš/viņa ir arī auto īpašnieks.

Lai izvairītos no skaudru ilūziju sabrukuma par patieso auto stāvokli, ieteicams pārdevēja solījumus pieprasīt arī rakstistkā formā. Visbiežāk auto tiek slavēti, sakot, ka tie ir ideālā stāvoklī, tomēr tikai pēc iegādes sāk atklāties būtiski trūkumi. Daudz drošāk iegādāties auto būs gadījumā, ja pārdevējs pievienos rakstisku apstiprinājumu tam, ka auto nav bijis iesaistīts avārijās un odometra rādījumi nav grozīti. Šāds dokuments ļoti noderēs gadījumā, ja tiks konstatēta krāpniecība.

Svarīgi arī noslēgt auto pirkšanas-pārdošanas līgumu, tajā norādot automašīnas datus, kā arī precīzi norādot pārdevēju. Un gadījumā, ja Lexus nav Latvijā reģistrēts, jāatceras, ka līgumā norādītam gan jābūt Latvijā reģistrētam auto pārdevējam.

Pirkt Lexus lietotā tirgū uz urrrāā!

Apzinoties riskus, iespējams jau ar daudz lielāku apzinātību pirkt Lexus un izvairīties no iespējamām kļūdām. Pagājušajā gadā kopumā tika reģistrētas 43010 lietotās automašīnas, turklāt teju puse no tām bija vecākas par 11 gadiem. Tas visnotaļ parāda, ka Latvijā pircēji dod priekšroku tieši lietotām automašīnām. Lexus cena ir nozīmīgs kritērijs lielai daļai Latvijas iedzīvotāju, tāpēc sākt savu ceļojumu Lexus pasaulē ar lietotu modeli ir visnotaļ ierasta prakse.

Pirkt Lexus lietotā tirgū gan var izrādīties patiess izaicinājums, lai atrastu perfektā tehniskā stāvoklī esošu automašīnu. Tomēr demokrātiskās iegādes cenas un daudz lētākas rezerves daļas sniedz būtiskas priekšrocības. Tiesa, lietotam Lexus līdzi nenāk rūpnīcas garantijas, kas nozīmē, ka par servisa apmeklējumiem nāksies maksāt no savas kabatas. Sliktākā gadījumā servisa apmeklējums var kļūt par ikdienu. Šo risku gan iespējams samazināt, pirms Lexus iegādes veicot auto diagnostiku.

Jo īpaši iedrošinoša ziņa ir tā, ka pirkt Lexus nekad sludinājumu portālos nav bijis tik droši kā šobrīd inovatīvajā tirgus platformā dalder.lv. Būtisks atbalsts pircējiem ir pārdevēju mājaslapas un tajās lasāmās atsauksmes. Ja sapņo pirkt Lexus lietotā tirgū, tad šī ir īstā vieta, kur sākt!

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/